ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО СТВОРЕННЯ ПЕРЕОБЛАДНАНОГО ЗАЛІЗНИЧНОГО КРИТОГО ВАГОНУ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ВАРТ ПІД ЧАС ОХОРОНИ ТА СУПРОВОДУ ВІЙСЬКОВИХ ТРАНСПОРТІВ З НЕБЕЗПЕЧНИМИ ВАНТАЖАМИ(БОЄПРИПАСАМИ) В РАЙОНАХ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЙ (БОЙОВИХ ДІЙ
DOI:
https://doi.org/10.15802/tstt2025/325509Ключові слова:
залізничний транспорт, військові перевезення, ешелон, військова техніка, вибухові матеріалиАнотація
Мета дослідження полягає у підготовці вимог до переобладнаних залізничних критих вагонів для перевезення особового складу варт у складі військових транспортів з небезпечними вантажами (боєприпасами) на особливий період та під час воєнних дій. Методика. Використано метод отримання даних про конструкцію, технічні характеристики критих вагонів у вагонному депо станції Нижньодніпровськ-вузол, практичний досвід офіцерів служби військових сполучень Командування Сил логістики Збройних Сил України. Результати. Висвітлено проблемні питання під час вивантаження військових ешелонів та транспортів в сучасних умовах. Визначені комплексні заходи, спрямовані на оптимізацію часових показників та витрат часу на розвантажувальні операції. Проведено аналіз та обґрунтування пропозицій щодо переобладнання залізничного критого вагону для перевезення особового складу варт під час охорони та супроводу військових транспортів з боєприпасами в районах проведення операцій (бойових) дій. На підставі проведеного аналізу надаються пропозиції для організованого вивантаження ешелонів. Практичне значення полягає в зниженні демаскуючих ознак перевезення небезпечних вантажів (боєприпасів) залізничним транспортом під час проведення ворогом аеророзвідки в районах проведення операцій (бойових дій), насамперед, через використання для перевезення особового складу варти переобладнаного критого вагону замість вагону службово-технічного переобладнаного.
Посилання
Указ Президента України №64/2022 від 24.02.2022 “ Про введення воєнного стану в Україні.”
Закон України «Про оборону України», м. Київ – 6 грудня 1991 року №1933- XII.
Закон України «Про функціонування єдиної транспортної системи України в особливий період» (із змінами і доповненнями)
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (із змінами і доповненнями)
Закон України «Про транспорт» (із змінами і доповненнями)
Постанова КМУ від 4 листопада 2015 р. № 891 «Про затвердження Порядку організації діяльності залізничного транспорту під час здійснення військових залізничних перевезень».
Про затвердження Положення з військових перевезень залізничним, морським, річковим та повітряним транспортом : наказ Міністра оборони України від 05.09.2013 р. № 595. Офіційний вісник України. 2013. №78.;
Статут внутрішньої служби Збройних сил України : редакція від 01.10.2020. Офіційний вісник України. 1999. №20.;
Бауэрсокс Д.Д., Клосс Д.Д. Логистика: интегрированная цепь поставок Перевод с англ. М: ЗАО "Олимп-Бизнес", 2001.
Наказ Міністра оборони України № 210 від 07.05.2019 р
Доктрина “З організації переміщень та перевезень (транспортувань) у Збройних Силах України”, ВКП 400(03).01.
Наказ Міністерства оборони України № 853 від 01.12.2014 року “Про затвердження Інструкції з управління військовими залізничними перевезеннями”;
Гаврилюк І. Ю., Робота органів військового управління щодо організації та забезпечення військових перевезень протягом 2014-2016 років з урахуванням досвіду проведення антитерористичної операції, Одеса, Військова академія, Збірник наукових праць № 2 (6), 2016 р.
Збірник № 17 Правил перевезень і тарифів України : офіц.-практ. видання: затв. та введ. в дію з 01.07.2005 р. – К.: Укрзалізниця, Видавничий дім “САМ”, 2005.
Система розгортання та переміщення об’єднаних сил в операціях за стандартами НАТО (Allied Deployment and Movements System): навчальн . посіб. – [П.І. Смолич, А.. С. Барарига] К .:НУОУ ім. Івана Черняховського , 2016.
Правил пожежної безпеки на залізничному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 21 грудня 2009 року № 1322.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
a. Автори зберігають за собою авторські права на роботу і передають журналу право першої публікації разом з роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати дану роботу з обов'язковим зазначенням авторства і посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
b. Автори зберігають право укладати окремі, додаткові контрактні угоди на неексклюзивне поширення версії роботи, опублікованої цим журналом (наприклад, розмістити її в університетському репозітарії або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
c. Авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському репозітарії або на їх персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даними журналом, так як це може привести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Див. The The Effect of Open Access).